close

Düğününüzün Hayalinizdeki Gibi Olması İçin; Düğün Hazırlık Listesi-1


Düğün günü şüphesiz ki insan hayatının en önemli ve unutulmaz günlerinden biridir. Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirdiğiniz ve ömrünüzün geri kalanını onunla paylaşmak için evet dediğiniz gün nasıl önemli olmasın ki. 

Biz de bugün 2018 gelinlik modelleri yada 2019 gelinlik modelleri hakkında değil evleneceğiniz günün hazırlıkları ile ilgili bir yazı yazalım istedik. Her şeyin hayalinizdeki gibi kusursuz ve eksiksiz olması çok detaylı bir düğün hazırlıkları listesi hazırladık. 
 

düğün hazırlık listesi, ankara tunalı yasemin gelinlik, 2019 gelinlik modelleri
 

1980 yılından beri Ankara gelinlik firmaları arasında seçkin ve öncü bir yeri olan Tunalı Yasemin gelinlik olarak 2019 en güzel gelinlik modellerimiz ve her türlü gelin aksesuarları için bize uğramadan gelinlik seçimine karar vermeyin diyerek; Düğün salonu, salonda olmayacaksa düğün mekanı, gelin başı, gelin saçı, gelin ayakkabısı, gelin çantası, gelin çiçeği, düğün orkestrası, güzellik ve kuaför salonları, düğün fotoğrafçısı, düğün videosu, gelin arabası, gelin arabası süslemeleri, düğün yemeği ve düğün sonrası balayı ile ilgili hazırlıklara kadar, evlenmeye karar verdiğiniz andan düğüne kadar geçecek sürede sizleri endişelendirebilecek neler varsa hepsini sizler için tek bir listede bir araya getirdik.
Acil durumlarda önemli bir vazife yapabilecek bu düğün kontrol listesine bakmadan düğününüzü planlamanızı önermiyoruz. 

düğün hazırlıkları checklist, düğün hazırlığı listesi


DÜĞÜNE 10-12 AY KALA YAPILACAKLAR

Düğüne daha çok var diyerek her şeyi son dakikaya bırakmayın. Bazı şeylere karar vermek için erken olsa da düğünü kafada tasarlamaya başlamak gerek. 
• Düğününüzün hayalinizdeki gibi olması için genel planlamayı tasarlamaya başlayın.  
• Vazgeçmeyi asla düşünmediğiniz, olmazsa olmaz dediğiniz konuları listeleyin. 
• Düğün mekanı seçimi, doğru gelinlik seçimi, davetli listesi, düğün pastası, davetiye, nikah şekeri, gelin arabası, kına gecesi vb. her şeyi araştırmaya ve notlar tutmaya başlamalısınız.
• Düğününüzü daha iyi planlayabilmek için mümkünse aileler ve müstakbel eşinizle düğününüz için bir bütçe belirleyin
• Otel, düğün salonu, Kır bahçe Düğünü, Tekne Düğünü, Yemekli yada yemeksiz düğün… İstediğiniz düğüne karar verin

düğün hazırlıkları kontrol edilecekler listesi


DÜĞÜNE 8-10 AY KALA YAPILACAKLAR

• Size yardımcı olabilecek, sevdiğiniz ve fikirlerine güvendiğiniz kişilerden bir kaç yardımcı seçin. Düğün Organizasyon firmalarından biri ile çalışacaksanız karar vermenin zamanı geldi.

• Ailelerle beraberce herkes için uygun olan bir düğün tarihi belirleyin. Böylece herkes için planlamalar daha kolay yapılabilir. 
• Düğün mekanı için karar verin. Hoşunuza giden mekanları listeleyin. isterseniz www.dugunajans.com web sitesinden bulunduğunuz bölgenin en iyi mekanlarını inceleyin.  En beğendiğiniz düğün mekanında rezervasyon imkanını inceleyerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.
• Düğününüzün genel temasına karar verme zamanı. Düğününüzün diğer tüm detaylarını seçtiğiniz temaya göre planlayacağınız için ihmal etmeyin.  Düğün temanızı seçerken,  kullanmak istediğiniz renkler kadar, süslemede hangi çiçekleri kullanacağınız gibi düğününüzün genel görüntüsünü oluşturacak detaylara  karar verin.

 

düğün hazırlık listesi, hazırlıkta yapılacaklar


DÜĞÜNE 6-8 AY KALA YAPILACAKLAR

• Bir üstteki bölümde eğer hala belirlemediyseniz, düğün mekanını belirleyin ve davetli listesi çalışmalarına başlayın. 

• Davetli listenizi ilk başlarda geniş tutun. Düğün mekanı ve diğer düğün planlamanız kesinleştikçe sevgiliniz ve aileler ile birlikte listeyi gittikçe daraltabilirsiniz.
• Kafanızda belirlediğiniz yüz ve vücut tipinize uygun en güzel 2019 yılı model gelinlikleri seçmek için Tunalı Yasemin gelinliğe uğramanızın vakti geldi. Her bütçeye uygun en güzel 2019 yılı gelinlik modelleri fiyatları ile 2019 gelinlik modelleri a kesim, 2019 prenses gelinlik modelleri, 2019 tesettürlü gelinlik modelleri, yüksek boyunlu gelinlikler, straplez yaka gelinlikler, V yaka gelinlikler, cesur derin V yaka gelinlikler, kayık yaka gelinlikler, boyundan bağlı gelinlikler, U yaka gelinlikler, düşük omuzlu gelinlikler, sırt dekolteli gelinlikler, hakim yaka gelinlikler, balık kesim gelinlikler, kabarık gelinlikler gibi 2019 gelinlik modası içerisinde yer alan tüm gelinlikler; elma tipi vücut, armut tipi vücut, atletik vücut, uzun boylu, kısa boylu, zayıf, minyon veya hafif kilolu olmanıza göre size yakışacak bir gelinliği bulabileceğiniz Ankara gelinlik firmalarının öncüsü Tunalı Yasemin gelinliğe uğramalısınız.   Türkiye’den ve dünyadan 2019 en güzel gelinlik modelleri, nişan elbisesi, nedime elbisesi, abiye bulabileceğiniz ve haute couture dediğimiz kişiye özel kesim gelinlik diktirebileceğiniz ya da kiralık gelinlik bulabileceğiniz  Tunalı Yasemin gelinlikte, seveceğiniz bir gelinlik muhakkak bulacaksınız ve gelinlik fiyatlarımızın uygunluğu sebebiyle çok büyük bir ihtimalle başka bir gelinlikçiye gitme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.
 • Damat adayları için de damatlık konusunda karar verme ve düğünde giyeceği damatlığı seçme zamanı. 
• Düğünde çalınacak müzikler konusunda da karar verme zamanı geldi.
• Düğün gününüzde her şeyin hayalinizdeki gibi kusursuz olması için çalışacağınız düğün firmaları ile anlaşmalar yapmaya başlamanın zamanı. Bunlar düğün fotoğrafçısı, düğün organizasyon şirketi, düğün çiçekçisi, davetiye firmaları, catering firması, müzik grubu vb. firmalardır.   
• Düğün sonrasında balayına çıkma planlarınız varsa gitmek istediğiniz yerlerin tatil ve tur fiyatlarını, kapsamlarını ve tarih aralıklarını araştırmaya ve kıyaslamaya başlayın ve size uygun bulacağınız bir tanesi ile anlaşın.

 

düğün hazırlık listesi

 

Düğününüzün hayalinizdeki gibi olması için; Düğün hazırlık listesi-2 ile devam edecek ve son 6 ay içinde yapılması gerekenleri hep beraber öğreneceğiz.

Yasemin Gelinlik whatsapp numarası